O nás

Sme družina kniežaťa Zborslava, najudatnejšieho z kniežat medzi Dowinou a Nitrawou.

Skupina Svjatogor sa venuje rekonštrukcii včasnostredovekej družiny z počiatku 9.storočia na území Slovenska.
Stvárňujeme život, boj i remeslá Slovanov na našom území v tomto búrlivom období a snažíme sa ich priblížiť dnešnému človeku.

Venujeme sa ako dobovému táboreniu a ukážkam života, tak aj boju v šíku.

Kontakt:
E-mail: svjatogor.druzina@gmail.com
Facebook: Svjatogor
Tel. kontakt: +421 908 095 886

Fakturačné údaje:
Svjatogor
Matičná 49
90028 Ivanka pri Dunaji
IČO: 30856744
DIČ: 2021900672

 

História skupiny

Skupina rekonštrukcie histórie Svjatogor vznikla v Bratislave, na jar roku 2002, pod pôvodným pod názvom Ni Emmens a Jej počiatočným zameraním bola éra vrcholného stredoveku, t. j. 14. – 15. storočia.
Od roku 2006 sa Ni Emmens, ako jedna z mála slovenských skupín začala venovať legendami opradenému obdobiu starých Slovanov.
Postupne vyvstala potreba nového mena, ktoré by lepšie odrážalo našu činnosť a zvučne evokovalo cieľ našich záujmov. Rozhodli sme sa pre názov Svjatogor a v rokoch 2015 až 2016 došlo k zmene mena skupiny i OZ, pod ktorým pôsobíme.
Upresnili sme taktiež predmet nášho záujmu, za ktorý sme vybrali rekonštrukciu včasnostredovekého života a družiny slovanského veľmoža na počiatku 9. storočia na území Slovenska. V niektorých našich vystúpeniach sa okrem čias Veľkej Moravy a predveľkomoravského obdobia ponárame aj do bájnych čias Samovej ríše a počiatkov Slovanov na našom území.